Homepage >> Italië Actueel Nieuws>> Evenementen
Nieuw : Evenementen
Verwante Rubrieken

Evenementen in Piemonte


Laatste wijziging: 16/02, 2010 - 17:54 door: Dolcevia Redactie

Turijn en Piemonte staan binnenkort weer volop in de belangstelling dankzij een gevarieerd aanbod van interessante evenementen. De stad bevestigd trouwens haar post-Olympische status als geprivilegieerde plek voor prestigieuze culturele, sportieve en wetenschappelijke afspraken.

klik hier om lid te worden!

2010 - Tentoonstelling van de lijkwade

lijkwade_turijn.jpg
De Turijnse lijkwade
Vanaf 4 april 2010 wordt in de Johannes de Doper-kathedraal - voor het eerst sinds 10 jaar en slechts gedurende twee maanden! - de Heilige Lijkwade aan het publiek getoond. De beroemde lijkwade, waarin volgens de overlevering het lichaam van Jezus Christus was gewikkeld en die sinds 1578 in Turijn wordt bewaard, is al geruime tijd het voorwerp van lange en boeiende wetenschappelijke onderzoeken.

Meer dan 2 miljoen bezoekers worden verwacht in Turijn, stad van wereldse heiligen en zendelingen. Zij zullen er kennismaken met het enorme artistieke, culturele en religieuze erfgoed van Piemonte: de Sacro Monti (heilige bergen), opgenomen in het Unesco-werelderfgoed, de duizendjarige abdij van de Sacra di San Michele op de Via Frangicena in de Valle di Susa of de historische abdijen van Fruttuaria in Canavese, Vezzolano in de provincie Asti of Lucedio tussen de rijstvelden van de Vercelli-streek. Het zijn allemaal hoogtepunten uit het Romaanse tijdperk in Piemonte.
Sacro_Monte_Unesco.jpg
Unesco werelderfgoed Sacro Monte

2011 - 150 jaar Italiaanse eenheid

Turijn, de eerste hoofdstad van Italië in 1861 en de politieke en institutionele motor van het eenmakingsproces, zal in 2011 groots uitpakken voor de viering van de 150ste verjaardag van de nationale eenmaking. Het wordt een ontdekkingstocht via interessante plaatsen en personages uit het verleden. Een ontdekkingsreis die ons laat terugkeren naar schitterende sites zoals het historisch centrum van Turijn en een reeks residenties van het huis van Savoie, het nationale Risorgimento-museum, de oude kunstcollecties, maar ook de burchten en kastelen die zich binnen de regio Piemonte bevinden.

made_in_italy_affiche.jpg
Expositie 'Creativity & Made in Italy'
Deze verjaardag gaat gepaard met een rijkgeschakeerd programma van evenementen en tentoonstellingen.
Zo is er onder andere 'Schoonheid en Levenskunst' in het Koninklijk paleis van Venaria waar de Italiaanse koning hof hield, een tentoonstelling opgedragen aan de genoegens die Italië te bieden heeft met meesterwerken uit de kunst, cultuur, natuur, wijn en gastronomie.
Of 'Geschiedenis en Identiteit' in het Officine Grandi Riparazione over het proces van de totstandkoming van de Italiaanse identiteit.
Of 'Creativity & Made in Italy' over de wereldwijde Italiaanse creativiteit.
 



© Dolcevia.com TWESTC Ltd. Copyright 2009 - 2010

Verwante Artikels:
Duurzame fashion van eco-vriendelijke materialen verschenen op 05/03, 2010 - 12:04
Op zoek naar truffels in Toscane verschenen op 22/10, 2009 - 09:13
Nieuwsbrief van 24 september 2009 verschenen op 29/09, 2009 - 13:19
Italiaanse truffels voor de truffeljagers verschenen op 23/09, 2009 - 14:42
Truffelsaus verschenen op 23/09, 2009 - 14:15
Bloemenroute Lago Maggiore verschenen op 02/06, 2009 - 22:30
Dolcevia nieuwsbrief op dinsdag 2 juni 2009 verschenen op 02/06, 2009 - 21:20
Truffels, Piemontese pareltjes verschenen op 02/06, 2009 - 16:51
De smaak van Piemonte, koninklijk onthaal aan de Piemontese tafel verschenen op 02/06, 2009 - 11:23
Evenementen in Piemonte verschenen op 01/06, 2009 - 12:01


add this
mailEmail dit artikel

printPrint dit artikel

  • Naam:
  • Email:
  •  
  •  
  • Tekst:
  • Uw code:
  • Geef uw code in:
  •