Een artikel gevonden op
Dolcevia.com
Italië Lifestyle
Aziatische supermug bedreigt lifestyle van Italianen
Schrijver: dolcevia
elisabeth@dolcevia.com
|
Muggen zijn nooit leuk, maar soms is het wel heel erg gesteld met de overlast van de irritante zoemertjes. Bovendien worden ze steeds gevaarlijker. In Italië is het vooral een uit Azië binnengeslopen variant, de Aziatische tijgermug, die het Italiaanse klimaat al even prettig lijkt te vinden als de overige miljoenen vakantiegangers.
Ze terroriseren het 'al fresco' dineren en maken het drankje/terrasje bijna onmogelijk. Als je al de moed hebt om de zoemende massa te trotseren, moet je toch heel snel zijn met je Campari om niet doelwit te worden van een frontale aanval. Zelfs het leven van de Italiaanse man is aangetast nu die gedwongen wordt sokken te dragen in de zomer; iets wat als tegennatuurlijk beschouwd wordt.
De tijgermug is behoorlijk agressief en kan 10 maal achter elkaar steken (een gewone mug is na een of twee keer uitgeput). Restaurantjes die adverteren met een muggenvrij terras zijn ook niet helemaal te vertrouwen, omdat de pesticiden die gebruikt worden behoorlijk slecht zijn voor je gezondheid. In Rome wordt 's nachts door de gemeente gespoten wat 's ochtends vroeg een slagveld van dode muggen op straat oplevert. Ook niet echt lekker, maar de milieu afdeling hoort weinig klachten. In het ergste geval verspreidt de tijgermug zo’n 17 verschillende ziekten, waarvan het West Nijl Virus (WNV) de meeste bekendheid kreeg. Hoewel maar 1% van personen met muggenbeten lichtjes ziek wordt, is het toch verstandig om vooral kinderen en zieken en zwakken in de gaten te houden. (Bij kinderen kan een muggensteek koorts veroorzaken.)
Tip: Blijf uit de buurt van afval en stilstaand water. Spuit muggenspray vooral op kleding en zo weinig mogelijk direct op de huid. Als je het op de huid gebruikt, was het er dan zo snel mogelijk af als je weer binnenshuis bent. Lees de gebruiksaanwijzing goed en kijk of het geschikt is voor gebruik bij baby’s en kinderen. Bedek de huid zoveel mogelijk met lichte en lichtgekleurde kleding.
|
© Rechten voorbehouden 2008 Dolcevia.com